Chcesz mieć solidny dach kolego - kupuj u Malińskiego

orynnowanie

Wysokiej jakości, dobrze dobrany system rynnowy to ozdoba każdego dachu. Materiał, z którego wykonany jest system rynnowy, decyduje nie tylko o estetyce budynku, ale przede wszystkim o skutecznym odprowadzeniu wody z dachu. Wybierając materiał, należy pamiętać, że będzie on poddany działaniom środowiska zewnętrznego.

Tak więc przy wyborze systemu rynnowego powinniśmy się kierować przede wszystkim rodzajem materiału z jakiego jest wykonany. Powinien on być odporny na zmiany temperatury ,wpływ promieni UV, a także wykazywać się dużą odpornością na korozję atmosferyczną, kontaktową i wewnętrzną. Od niego w największym stopniu zależy trwałość i estetyka orynnowania.
Na naszym rynku dostępne są systemy rynnowe ze stali nierdzewnej, z aluminium, miedzi, tytanowo-cynkowe, a także najpopularniejsze rynny z PVC-U. Największą wadą tych ostatnich jest ich stosunkowo krótka żywotność (30-50 lat).
Istotną zaletą wszystkich systemów jest to, że nie wymagają praktycznie żadnej konserwacji. Nie trzeba ich malować ani zabezpieczać specjalistycznymi środkami przed korozją lub innymi zmianami wynikającymi ze skutków oddziaływania czynników atmosferycznych.

Producenci, których Państwu możemy polecić to: Galeco, Plannja-Siba, Pruszyński-Niagara, Lindab, Budmat, Bryza, Marley.

© Copyright 2012 webCover