Chcesz mieć solidny dach kolego - kupuj u Malińskiego

Usługi dekarskie

Żeby nasz dach wyglądał tak jak go sobie wymarzyliśmy oprócz odpowiednio dobranego materiału potrzebny jest jeszcze wykwalifikowany, solidny dekarz. Profesja dekarska nie należy do najłatwiejszych.

Dekarz wykonuje zadania zawodowe związane z kryciem dachów, ich konserwacją i naprawą oraz montażem urządzeń służących do odprowadzania wody z powierzchni dachów. Wykonuje również podkłady pod pokrycia dachowe oraz montuje okna dachowe, wyłazy i świetliki. Zadania i czynności robocze wykonywane przez dekarza zależą od stanowiska, na jakim pracuje. Praca w tym zawodzie wymaga sprawności fizycznej, sprawności manualnej oraz wytrzymałości na długotrwały wysiłek fizyczny. Do wykonywania pracy niezbędny jest zmysł równowagi, rozróżnianie barw, koordynacja wzrokowo-ruchowa oraz wyobraźnia przestrzenna. Praca w zawodzie dekarza wykonywana jest przede wszystkim na wolnym powietrzu, najczęściej na powierzchni dachu oraz w warsztacie. Podczas wykonywania pracy na zewnątrz uciążliwe są zmienne i niekorzystne warunki atmosferyczne, praca na wysokości, a także trwanie w niewygodnej pozycji. W warsztacie natomiast dekarz narażony jest na hałas i oddziaływanie różnych gazów. Największym niebezpieczeństwem tej pracy jest ryzyko upadków z wysokości oraz ryzyko skaleczeń, zwłaszcza przy obróbce blachy. Zagrożeniom podczas pracy można zapobiec stosując odpowiednią odzież ochronną oraz środki ochrony indywidualnej. Zawód ten w naszym klimacie jest zawodem sezonowym. W zimie lub w czasie złej pogody dekarz, w warsztacie, wykonuje elementy pokryć dachowych, a w sezonie pracuje przede wszystkim na budowie, wykonując prace związane z kryciem dachów różnymi materiałami.

W pracy dekarza liczy się przede wszystkim doświadczenie, solidność, a także tężyzna fizyczna. Jakość wykonywanych prac w dużej mierze zależy od wyposażenia w narzędzia dekarskie.
Zanim wybierzemy odpowiednią ekipę dekarską najlepiej wcześniej zaczerpnąć opinii na jej temat, obejrzeć wykonane przez nią dachy. Wybór dekarza wbrew pozorom jest bardzo ważny, to od jego fachowości, precyzji i kompetencji zależy funkcjonalność naszego dachu. Źle zamontowane pokrycie dachowe może przysporzyć nam wielu problemów, a nawet zagrozić bezpieczeństwu domowników.

© Copyright 2012 webCover